reklama

piątek, 30 listopada 2012

Czy tanie znaczy dobre? /System reklamowy wyróżnikiem firmy

Czy tanie znaczy dobre? /System reklamowy wyróżnikiem firmy

Artykuł dla pisma: wiat Poligrafii" - Czy tanie znaczy dobre

Niska cena rollupa, stoiska czy ścianki wystawienniczej to ważne kryterium w ocenie klienta przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Ale nie jest to kryterium jedyne. Ogromne znaczenie ma również ryzyko podczas dokonywania zakupu systemów i tzw. święty spokój po jego zakupie.
Z reguły klienci wybierają nie te systemy wystawiennicze, które są najtańsze lecz takie, których nabycie wiąże się z jak najmniejszym ryzykiem. Chodzi tu o to, że produkt reklamowy nie jest produktem pierwszej potrzeby, niezbędnym dla zdrowia i życia lecz wyróżnikiem naszej firmy i marki. Cena w tym przypadku ma istotne znaczenie tylko wtedy, gdy klient staje przed wyborem dwóch, prawie identycznych produktów. Wtedy zwykle wybierze ten, który jest tańszy.Promuj swoją firmę na dobrych nośnikach

Jednakże, gdy o zakupie decydować maja inne czynniki, czyli funkcjonalność, wygląd, jakość to cena staje się wartością drugorzędną. W dodatku, gdy chodzi tu o prestiż firmy klienta o jej markę czy pozytywne postrzeganie na rynku, nie zdecyduje się on na zakup np. rollupa, który będzie się przewracał lub był wykonany z materiałów kiepskiej jakości. Reklama na takim systemie przypomina "strzał w kolano" dla firmy, która się na nim promuje-mówi Grzegorz Galon z firmy Adsystem. Z drugiej strony klienci dość rzadko decydują się na zakup produktów najdroższych, choćby nie wiadomo, jak o ich jakości zapewniał producent. Zwykle jest to jakaś wypadowa tych cen i korzyści z nabycia produktu.

Jakość, fachowość, doświadczenie

Adsystem wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, ma w swojej ofercie tylko takie systemy wystawiennicze. Dokonując zakupu naszych systemów, klient zmniejsza ryzyko zakupowe do minimum. W zamian za nie najniższą cenę otrzymuje produkty solidnie wykonane, dobre jakościowo, markowe, ładnie opakowane, zabezpieczone do transportu, często posiadające dodatkowe funkcję, których nie posiadają modele najtańsze, konkurencyjne-dodaje Marek Bachorski-Rudnicki.

Jak minimalizować ryzyko zakupu?

Adsystem od wielu już lat podejmuje działania, aby klient, podejmując decyzję o zakupie produktów, miał jak najmniej obaw, że wybór okaże się nietrafiony. Zamiast więc obniżać ceny i szukać najtańszych rozwiązań skupiamy się na kliencie i jego oczekiwaniach. W związku z tymi działaniami znacząco obniżamy ryzyko zakupu, tak by nasze relacje były głębokie i trwałe.

Nasi Klienci, płacąc za produkowane u nas systemy wystawiennicze, płacą naprawdę za najniższe ryzyko związane z tym zakupem, czyli za swój święty spokój, satysfakcję z korzystania z produktu oraz brak rozczarowań i żalu do siebie.
Dlatego lepsze wyniki osiągamy nie w ten sposób, że oferujemy produkty w najniższych cenach, lecz dlatego, że nasza relacja produkt-cena najskuteczniej przekonuje klientów, że nie będą żałować swojej decyzji.

Na wszystkie pytania odpowie: Marek Bachorski-Rudnicki - mailto:mb@adsystem.pl
Prześlij komentarz